Saç ekimi işlemleri 2005 yılından beridir yapılmaktadır.

Merkezimizde sadece FUE tekniği uygulanmaktadır. Bu teknik en modern tekniktir ve başarılı sonuçlar için tek yöntemdir. Ayrıca PRP metodu uygulayabilmekteyiz. PRP ile canlandırma sağlanabilmekteyiz.

Öncelikle estetik cerrahımızla konsültasyon yapılır. Tıbbi geçmişiniz, saclariniz ve sac deriniz incelenir. Sorun olmaması halinde, kan vermeniz gerekir. Kan sonuçlarınız normal ise operasyonu gerçekleştirebiliriz. Operasyon öncesi saçlarınız tranşlanır ve ilaçlar verilerek operasyona alınmanız sağlanır. Bu ilaçlar anestezik ilaçlar değildir.

Saç ekimine estetik cerrah ve ekibi girmektedir. Mikro motorla saç kılları toplanır, kafa hücreleri açılır ve toplanan saç kılları hücrelere eklenir. Operasyon süresi boyunca uyanık kalınmaktadır. Anestezi isteyen hastalarımız için ayrıca bir süreç gerekir. 4000 graft ekim için yaklaşık 7-8 saatlik bir operasyon süresi gereklidir.

Operasyon sonrası bandanalarla kafanız korumaya alınır, kullanılacak ilaçlar anlatır ve ertesi gün için estetik cerrah tarafindan kontrol edilmeniz için randevu verilir.

İşlem sonrası ilk 2-3 ay süresince ekilen saçlar dökülmektedir. Bu dökülmeden sonra yeni saçlar çıkmaya başlayacaktır ve 6. Aydan sonra kendini belli etmeye başlayacaktır. Operasyondan 12 ay sonra ise kesin sonuçlar farkedilecektir.