Saç Ekimi İçin

Bizimle İrtibata Geç

Saç dökülmesi, bir kozmetik problem olmasına rağmen, aynı zamanda psikolojik sorunda yaratabileceği için, mutlaka kalıcı olarak çözülmesi gereken bir durum olarak karşımıza çıkar. Bu konuda çok gündemde olan konu saç ektirmedir. Saç Ektirme Nedir

Dünyanın pek çok yerinden ülkemize saç ektirmek için gelen insanlar, bu işin ülkemizde ne kadar kaliteli yapıldığının göstergesi olmuştur. Saç ekimi yapılması kelliğin geldiği aşama ve saç kalitesine bağlıdır.

Mutlaka deneyimli bir merkez, hastane ve doktora bu konuyla ilgili başvurmak, saç ektirmek isteyen insanların kafalarındaki soru işaretlerini doktorlarıyla paylaşmak, başlangıç olarak gereklidir.

Bu iş bir koltuğun üzerinde özensiz ve çabuk yapılabilecek bir uygulama asla değildir. Beklentilerde gerçekçi olmak, ortaya çıkan sonuçların hayal kırıklığı yaratmaması açısından çok önemlidir. Saç ektirme günümüzde genelde erkeklere uygulanan, ancak kadınlarında tercih ettiği bir yöntem olarak çok sık yapılan bir yöntemdir. Bazı kişilerde tek seans yeterli olabilir, bazılarında ise 2-3 seansa kadar gerek duyulabilmektedir.

SAÇ EKTİRME NEDİR

İki seans arasında belli bir süre ara verilir, buda genelde 6 ay kadardır. Lokal anestezi altında yapılmaktadır. Saçlı bölgeden saç köklerinin alınarak saç folüküllerine ayrılmasıyla, ardından saçsız bölgeye yerleştirilmesiyle uygulanmaktadır. FUE, FUT, mikro minigraft megasession yöntemleri bilinen saç ektirme yöntemleridir. Yöntemler aynı sistemle uygulanır ve saç kökleri alınıp, saçsız bölgeye yerleştirilir. Riskleri az ve kolay olan saç ektirme operasyonu, bu konuda uzman bir ekip tarafından uygulanır. Plastik cerrahi bir kadro bu konuda gerekli bilgiye ve teknolojik sisteme sahiptir.

Saç ektirdikten sonra çıkan saçlar, kişinin kendi doğal saçlarıdır. Saçların uzamasında, traş edilmesinde ve boyanmasında hiçbir sorun yoktur. Yeni çıkan saçların özellikleri, saçların alındığı yerin özelliklerini taşımaktadır. Saçlar genelde başın arka kısmından alınır. Saçların şok dökülmesi sonrasında, bu alanda artık dökülme olmadığı görülür. Ekilen saçlar oldukça sağlıklıdır. Operasyonun üçüncü gününden sonra artık yaraların iyileşmeye başladığı görülür. Yaraların kapanması, kızarkların yavaş yavaş yok olması sonrasında, bir hafta olmadan normal hayata dönmek mümkündür. İk haftanın sonunda artık operasyon izlerinden eser kalmaz. Saç ekimi sürecini en iyi şekilde atlatmak adına, birtakım takviyeler kullanmak faydalı olabilir. Ancak öncelikle stresten uzak bir döneme girmek, çok daha çabuk iyileşmeye sebep olacaktır. Duygusal iniş çıkışlar ve stres bu dönemde sanıldığından daha etkili olmaktadır.