Saç Ekimi İçin

Bizimle İrtibata Geç

Birçok nedenden dolayı saçlarımız dökülebilir ve saç dökülmelerimiz daha yoğun hale geldiğinde bundan rahatsızlık duyabiliriz. Saç dökülmeleri için günümüzde en gelişmiş yöntemlerle saç ektirebiliyor ve artık bu dertten ömür boyu kurtulabiliyoruz. Özellikle erkekler bu durumdan çok muzdarip olduğundan dolayı, bunun giderilmesi erkeklerin sosyal hayatta kendilerini iyi hissetmesini sağlayan faktörlerdendir.

Saç Ekimi Sonrasında

Saç ekimi uygulaması çok uzun sürmemektedir. Ancak kişilerin saç ektirme konusunda karar vermesi ve bu işin uzmanlarıyla görüşmesi biraz vakit alabilir. Karar ve başlama aşamasında, konuyla ilgili her detay ve tüm riskler konuşulup, kişilerin gönül rahatlığıyla bu işlemi yaptırabileceklerine ikna olmaları gerektiği için sürenin uzun olması doğaldır. Kişilerin beklentileri ve talepleri de mutlaka dinlenir. FUE ve FUT saç ekiminden kullanılan yöntemlerdir. Her seansta 6-8 saat uygulama sürmektedir. Seanslar kişinin bireysel özelliklerine bağlıdır. Saçlar kalın telli, kıvırcık, koyu renkli ve saçsız bölgeler az ise seanslar daha az ve daha başarılı olur. Saç ekiminin doğal bir görüntüde olması için, öncelikle ön saç çizgisinin başlangıç noktasının neresi olacağına doğru karar vermek gerekmektedir. Bu kararı verirken bireylerin saçlarının açıklık biçimi, yüz şekli, kaş ve burun ile burun ve çene alt ucu arasındaki mesafe gibi kriterlere dikkat edilmelidir. Ayrıca bunların hesabına göre alın ön çizgisinin mesafesinin de doğru hesaplanması önemlidir. Saç ekiminde başarıyla sonuçlanması, saç hücrelerinin sağlığı, saç alınan bölgedeki saçların kalınlığı ve yoğunluğu, saç ekimi yapılacak bölgenin, nakil yapılacak hücreleri besleyebilmesi, ekim yapılacak alanın yüz ölümü, operasyonu yapacak doktorun ve ekibinin deneyimine bağlıdır.

Bu operasyon bireysel bir tedavidir. Operasyondan önce tecrübeli bir plastik cerraha danışmak kişinin saç ektirmek isteyen kişinin aklındaki soru işaretlerini gidermeye yardımcı olur. Uzman doktor kişinin sağlık durumu, yaşam tarzı, alışkanlıkları hakkında bilgi alarak buna göre ilerler. Bazı anestezi testleri ve cilt analizi de yapılabilir. Operasyondan önce üç hafta ve sonrasında yine üç hafta kadar sigara içilmemesi tavsiye edilmektedir. Sigara içme iyileşme sürecini yavaşlatan bir etkendir. Operasyondan sonra ağrı, rahatsız edici zonklama gibi durumlarla karşılaşılabilir. Bandaj kullanılmışsa belli aralıklarla pansuman yapılır. Saçların yıkanması için üç gün beklenmelidir. Doktorun izni dahilinde saçlar yıkanabilir. Dikiş varsa 7-10 gün içinde dikişlerin alınması uygun olur.

Saç ekimi yapıldıktan sonra kişinin mutlaka dikkat etmesi gereken durumlar olacaktır ilk olarak kendine yoracak ağır işlerde uzak durmalı. Bura da amaç aslında kişinin terlemesini engellemektir. Unutmamamak lazım vücut terlerse kafa derisi de terler, bu da saç köklerinin ilk geceden zarar görmesi anlamına gelebilir. Vücudumuzu gereksiz yorarsak saç kökleri ilk gece henüz çok güçsüz ve tam yerleşmemiş olduğundan zarar görebilir.