Image module

Saç ekimi 90’lı yılların sonuna doğru başlamış olan bir uygulamadır. O dönemlerde ense bölümünden saç kılları bir şerit halinde anestezi gerektiren ameliyatvari bir yöntemle toplanırdı. Şeritteki saç kıları gruplara ayrılır ve ihtiyaç olan yerlere ayrılırdı. Bu yöntemde yaşanan sorunlar ensede iz kalması, gruplara ayrılan saç kıllarının ekilen yerlerde istenilen verimde tutmamasıydı. Araştırmalar sonucu saç kıllarının teker teker alınarak, teker teker ekilmelerinin daha başarılı olduğu saptandı.

Günümüzde bu yöntem kullanılmaktadır ve ismi FUE tekniğidir. Bu İngilizce bir terim olup, saç kıllarının teker teker enseden alınmasını ifade etmektedir. Saç kılları çok ince olduğu için özel mikro motorlar genişletildi ve bu motorlarla günümüzde binlerce saç kılı teker teker toplanmaktadır. İyi adaylarda 15.000 saç kılı toplanabilir. Saç kılları greft/graft adı verilerek hesaplanır ve 15.000 saç kılı yaklaşık 4000 greft/graft sayısını ifade eder.

Saç kılları alınırken, ekipten bir diğer uzman ise kel olan alanlardaki hücreleri açar. Yüzlerce hücre açılır ve greft/graft dediğiniz saç öbekleri kişiye göre değişen açılarla hücrelere yerleştirilir. İşin aslı ve özü bu noktadır. Bu açı iyi hesaplanir ve tutturulursa, sonuçlar o kadar natürel olur. Jinemed ekibi bu konuda tecrübelidir. Hastalarımıza 2000 yılından beri hizmet vermekteyiz. Hastane ortamında bu operasyonu yaptırmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 • 1
  Saçın tıraş edilmesi
  Saçınız tamamen tıraş edilir
 • 2
  Saç Köklerinin Toplanması
  2 kulak arasındaki bölgeden 0.6 mm inceliğinde punch denilen tüplerle teker teker foliküler ünite denilen saç kökleri toplanır.
 • 3
  Saç kıllarının hücrelere yerleştirilmesi
  Saç kaybının olduğu bölgelerdeki hücreleri hazırlar ve toplanan saç kılları teker teker bu hücrelere yerleştirilir.
 • 4
  Operasyon sonrası
  Özel kremler ve şampuanlarla saçın nasıl yıkanacağı izah edilir. Yaklaşık 15 gün boyunca saçın dikkatlice yıkanması gerekiyor.